Středisko Walden
Junák - český skaut,
středisko Walden České Budějovice, z. s.
Puklicova 51, 37004 Č. Budějovice
IČO: 62538268, DIČ: CZ62538268
Účet: FIO 2000332688/2010
obrazek_walden.jpg(19 kb)

Připravujeme v nejbližší době

ÚkolKdoTermínSplněno

Enviromentální akce

Tuto sobotu 7.10. 2017 se naše středisko vydalo pomoct přírodě Blanského lesa. Vyzbrojeni odhodláním a pracovními rukavicemi, v davu mírně přesahujícím sto hlav, jsme si hravě poradili se starou ohradou kolem chráněné louky. Tím jsme se rozehřáli a už nás prakticky nešlo zastavit. Proto jsme k tomu přidali i tahání prořezaných větví a vytrhávání náletů borovic. Z výletu jsme si na oplátku odvezli pořádné svaly, zajímavé informace o ochraně přírody a kupu nových kamarádů.

Svojsíkův závod 2017

"Fakt výbornej Svojsíkáč," pravili přímí účastníci akce. Letošní základní kolo Svojsíkova závodu proběhlo 12.-14.5.2017 v Lísku u Písku. Oddíly z Českých Budějovic a blízkého okolí oblékly varkoče a pozvedly meče, aby se připojily k rytířům Kulatého stolu. Jako zastánci Lancelota nebo Galahada musely udělat vše, co bylo v jejich silách, aby dosadily svého favorita na trůn. Po obrovském klání zvítězil Galahad. Mezi družinami se jako první umístili Kosatky z 11. oddílu (za chlapce) a Lachtani z 5. oddílu (za dívky). Vítězům gratujeme. Velké díky opět patří všem, co se podíleli na přípravě a organizaci.

Skautská pouť 2017

V sobotu 22.4. 2017 na Sokolském ostrově vyrostl stanový tábor. Konala se skautská pouť, při které se sešly oddíly z Českých Budějovic a blízkého okolí. Letošním tématem byly objevitelské cesty. Krom již tradičního jarmarku skautských výrobků, plnění stanovišť nebo Horkého pádla, jsme si poslechli o cestování Škodovkou do Japonska a zahráli jsme si v poledne velkou hru. Účast byla hojná, zážitky nezapomenutelné, výrobky zdařilé. A vše nakonec dobře dopadlo, protože pomocí deště na závěr se nám podařilo prokázat, že nejsme z cukru.

Skautský frisbee turnaj 2017

Dne 8. 4. 2017 proběhl již tradiční frisbee turnaj pořádaný 10. oddílem z našeho střediska. Tento rok se zůčastnilo 14 týmů. Tento rok byla nově i kategorie holky, která byla obsazená 4 tými.
Na fotky z turnaje se můžete podívat zde: fotky

Kategorie roveři:
  • 1. místo - Dvaítka ČB
  • 2. místo - Patnáctka ČB
  • 2. místo - Desítka ČB
    Kategorie skauti:
  • 1. místo - Jedenáctka ČB
  • 2. místo - Dvacítka ČB
  • 2. místo - 18. junioři ČB
    Kategorie holky:
  • 1. místo - Stínadla - Písek
  • 2. místo - Maliny (1.) ČB
  • 2. místo - Trojka ČB

Skautský ples 2017

Dne 3. 3. 2017 proběhl v kulturním domě v Roudném skautský ples. Letos se celá akce nesla v duchu Octoberfestu a byla velmi vydařená. Za to je potřeba poděkovat především skautům z 20. oddílu, kteří pro nás ples zorganizovali. Jediným nedostatkem byl počet zúčastněných. Proto doufáme, že se v příštích letech sejdeme v hojnějším počtu.

Florbal Cup 2017

Letošní florbal se konal v Hrdějovicích 18.2. Účastnilo se 7 týmů: Dva z dvacítky, dva z desítky, 18ka, Písek a větev. Na zákusky dosáhly týmy na prvních třech místech. První byla mladá 20., druhá 18., třetí mladá 10. Zde jsou fotky z turnaje.

Florbal Cup 2015

Letos poprvé v nové hale v Hrdějovicích. A asi i v příštích letech se tam budem vracet, páč se nám tam líbilo. A třeba bude příště i otevřené občerstvení. Pohár letos putoval do rukou Banana Rhinos. fotky.

RK Bajkonur
16.-18.1.2015 (druhý víkend ve Strakonicích)

fotky. Barbošova prezentace.

10.-12.10.2014 (první víkend na Líčově)

Místo technického popisu akce letos postačí úryvek ze zpětné vazby jednoho účastníka: "Celkově to hodnotím jak supr akci! Díky že jsi mi dal možnost se jí zúčastnit."
fotky.